logo

Vinařství Maxmilián Holec

Poznejte naše vinařství

sipka

O nás

Maxmilián Holec byl v mládí stále u toho, když jeho rodiče obdělávali malý vinohrad. Jeho myšlenky vždy patřily snu o vlastním vinařství, který si v roce 1992 splnil. Postupně vysazoval vinohrady, převzal rodinný sklep a do práce zapojil celou rodinu. Rodina dnes obhospodařuje v systému integrované produkce 8,5 ha vinohradů. Rodinný 300 let starý sklep je částečně degustační a částečně výrobní. Maxmilián Holec kombinuje při výrobě vína tradiční i moderní metody vinifikace. Bílá vína zakváší čistými kulturami kvasinek, má ovšem vlastní způsob, jak zachovat původní charakter jednotlivých odrůd. Červená vína vznikají otevřenou macerací a zrají v dřevěných sudech. Holcovi svá vína rozváží do vinoték a menších prodejen v Praze, severních Čechách a na severní Moravě.

obrazek2 obrazek3 obrazek1
sipka

"Jediné co je cudnější než pohár dobrého vína, je polibek hezké ženy."

Karl Georg Büchner

Naše vína

foto-vino

Rulandské šedé


sladké (láhev 0,7l)

Poloskadké víno zaujme příznivce vín s vyšším obsahem přírodního cukru. Ve vůni lze rozeznat drobné zahradní ovoce. Doporučujeme ke kuřecímu masu nebo rybám.

foto-vino

Aurelius


polosladké (láhev 0,7l)

Víno s medovou chutí a harmonickou kyselinkou, která doplňuje ovocné aroma tohoto vína.Ve vůni můžeme cítit čerstvé ovoce, zejména broskve, letního jablíčka a manga. Vhodné k bílým masům s medovou krustou a dezertům typu tiramisu.

foto-vino

Sauvignon


polosuché (láhev 0,7l)

Atraktivní víno vyznačující se bohatou vůní drobného zahradního ovoce, zejména černého rybízu. Potěší i příjemná chuť připomínající angrešt. Vhodné zejména k rybám a kuřecímu masu.

foto-vino

Neuburské


suché (láhev 0,7l)

Víno charakteristické plnou chutí. Ve vůni můžeme rozpoznat jarní květy a květy mladých mandlí. Vhodné k pokrmům s hustými omáčkami, paštikám nebo k pečené drůbeži.

foto-vino

Ryzlink vlašský


polosladké (láhev 0,7l)

Zelenkavé víno. Ve vůni lze cítit jarní květy, zejména zelené jablko a lehký nádech tropického ovoce. Doporučujeme k sladkovodním rybám a zrajícím sýrům.

foto-vino

Veltlínské zelené


polosladké (láhev 0,7l)

Velmi oblíbené víno zlato-zelenkavé barvy. Vůně je velmi jemná a příjemná s nádechem květin, zejména lučních květin, růží a rynglí. Víno má plnou chuť s osvěžující kyselinkou.

foto-vino

Merlot


suché (láhev 0,7l)

Červené víno světle i tmavě rubínové barvy. Po přivonění vás zaujme vůně třešní, višní, hořké čokolády a skořice. Víno je vhodné k pečeným masům, kachně či huse nebo ke zvěřině.

foto-vino

Cabernet Sauvignon


suché (láhev 0,7l)

Mohutné sametové víno tmavě granátové barvy s modravým zábleskem. Typickou vůní je černý rybíz, ostružiny, tabák, marmeláda a třešně. Vhodné k masitým pokrmům, jehněčí pečeni nebo k omáčkám.

foto-vino

Muller thurgau


polosladké (láhev 0,7l)

Víno s lehce zelenkavým podtónem. Medově hrozinková chuť je příjemně kořenitá s vůní muškátu a grapefruitu. Doporučujeme k zeleninovým salátům a kozím sýrům.

foto-vino

Zweigeltrebe


suché (láhev 0,7l)

Víno působí velmi komplexně a vyváženě. Ve vůni lze cítit chuť přezrálých hrušek, jahodového džemu, lesního medu, ananasu a hrozinek. Víno je vhodné k dezertům a sladkým moučníkům.

sipka

Výrobě vína se věnujeme více než 35 let.

Ubytování

V blízkosti vinařství se nachází také nový a moderní penzion. Pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením a vybavenou kuchyňkou. V přilehlém starobylém sklepě mohou Holcovi přivítat na řízené degustace skupiny do 25 návštěvníků. Po dohodě je také možné zajistit snídaně.

"Není lepšího prostředku na omezení alkoholismu nežli umírněná spotřeba dobrého vína."

L. Faure

Kontakt

 

Maxmilán Holec

Perná 137 

691 86

+420 724 959 841

Ubytovani kontakt : 606 562 040 

maxmilianholec@seznam.cz

Napište nám